למה מחירי טסלה עולים?

ככול הנראה הרכב שלכם אולי הפריט הכי יקר שיש ברשותכם, וזאת כי מספיקה תקלה קטנה כדי להרוס את השגרה היומית. מכאן שאם לא רוצים לגלות בדרך לעבודה שהמצבר גמור, או אם לא רוצים לגלות בדרך לאיסוף הילדים שנורית אזהרה מנבאת רעות, טוב להכיר את 10 הדיברות לתחזוקה נכונה של הרכב. מדובר ב10 הצעות ייעול פשוטות (אך חשובות) ליישום שגם אתם יכולים לבצע, וכן, גם מבלי להבין דבר במכניקה של הרכב.

להלן 10 הדגשים לטיפול ברכב שלכם

 1. הקפידו על מצב הצמיגים – אם נתחיל מהבסיס, נעצור בעמדת הצמיגים. צמיג שאינו במצב ראוי עשוי לסכן את מהלך הנסיעה, וכמובן שלהוביל לביצועים פחות טובים, במיוחד בתנאי שטח מאתגרים. מהו אם כן צמיג שנדרשים להחליף? צמיג שהחריצים שלו פחות מורגשים, שהגומי שלו יבש, שמופיעים בו סימני שחיקה וכדומה. מעבר לעובדה שצמיג בלוי עשוי להתפוצץ בעת הנסיעה, גם יש לקחת בחשבון שצמיג בלוי פוגע באיכות הבלימה. מכאן שאם עולה חשש, מוטב שבעל מקצוע יחווה דעה. עוד נציין שבכול הנוגע לצמיגים, מוטב להקפיד על לחץ אוויר שתואם את הגדרות היצרן. מדובר בפרמטר שתומך בנהיגה בטוחה, ואף בפרמטר שמוזיל את עלויות צריכת הדלק.
 2. כך נוהגים כשנורית אזהרה נדלקת – נוירת האזהרה נדלקת? לא מתעלמים! כשנורית האזהרה נדלקת זה אומר שיש בעיה מכנית משמעותית שדורשת טיפול. אם מדובר בנורית צהובה, ניתן להמשיך בנסיעה, אך בזהירות יתרה, ובעת העצירה הכרחי לבדוק מהי מהות הבעיה. עם זאת, כאשר מדובר בנורית אדומה, יש למצוא את המקום הקרוב ביותר בו ניתן לעצור בבטחה. ייתכן שיש תקלה בבלמים, בטמפרטורה של המנוע וכדומה.
 3. לפני שיוצאים מהרכב בודקים – לפני שיוצאים מהרכב רצוי לעצור שנייה ולבדוק שלא משאירים אמצעים דלוקים. יש לוודא שהמיזוג, האורות והרדיו סגורים. מספיקה פעם אחת שבה שוכחים את אורות הרכב דלוקים, כדי שבבוקר תגלו שעומדים בפני עיכוב, פשוט כי המצבר מרוקן.
 4. לא נוסעים על אדי הדלק האחרונים – כאשר נורית החיווי של מיכל הדלק נדלקת, אין לסמוך על המזל, אלא רצוי לתדלק במידי ואף להימנע מלהגיע לידי כך. חשוב להבין שנסיעה באמצעות כמות מזערית של דלק עשויה להוביל לסתימה במערכת, וזאת בעקבות שינוע של לכלוך שהצטבר בתחתית המיכל, עובדה שבין היתר עשויה להזיק למערכת ההזרקה.
 5. השגיחו על בעלי המקצוע – גם אם אין לכם מושג היכן יושב המנוע, עדיין יש לכם תפקיד חשוב מול המכונאי, איש המקצוע שלא תמיד חושב על טובת הרכב שלכם. הרעיון הוא לוודא שאם מחליפים חלק, מוטב שהוא יהיה מקורי. מדוע? בשל 2 סיבות עיקריות. כך גם נהנים מאחריות יצרן וגם תומכים בתפקוד של הגיר והמנוע.
 6. הקפידו על טיפולים נחוצים בזמן – אף אחד אינו שש להגיע למוסך ולגלות שעומדות בפניו לא מעט הוצאות, אך יש להבין שהקפדה על טיפולים בזמן בהחלט מומלצת – בסופו של יום חוסכת לא מעט כסף. שנסביר? לא רק שטיפולים שנעשים בזמן מאריכים את חייהם של חלקים משמעותיים, אלא ישנה משמעות נוספת: אי טיפול בזמן עשוי לבטל את אחריות היצרן.
 7. לא נוסעים? כן מתניעים! – לעיתים קורה שבמשך כמה שבועות לא מזיזים את הרכב מהחניה. במצב שכזה חשוב להקפיד להתניע את הרכב מדי כמה ימים, כרבע שעה בכול פעם. מדובר בפעולה פשוטה שמאפשרת לשמור על תקינות המצבר.
 8. הדיברה שתחסוך לכם כסף – אם רק תנהגו בתוך העיר יותר לאט, תימנעו מבלימות מיותרות. עובדה זו לא רק תומכת בנהיגה בטוחה, אלא גם שווה לכם לא מעט כסף, ואם נעבור למספרים, נציין שהיא בקלות עשויה לחסוך כ30% מצריכת הדלק החודשית.
 9. חונים בצל – חנייה מתחת לשמש הקופחת אינה רק מובילה לדהייה של שכבת הצבע, אלא היא גם עשויה לפגוע בפלסטיקה הפנימית. מכאן שתמיד יש להעדיף חנייה בצל, ואם מדובר בחנייה הביתית, תשקלו להשקיע בחיפוי, או לכל הפחות בספריי ייעודי שמסייע לשמור על הפלסטיק.
 10. שומרים אמונים למוסך מורשה – רכבים נהוג למכור מדי כמה שנים, או לשדרג באמצעות טרייד אין, ועל כן אם רוצים לשמור על ערך הרכב, מוטב לפנות אך ורק אל מוסכים מורשים. מדוע? ראשית כי כך ניתן לוודא שהטיפול איכותי, ושנית כי הטיפול מתועד כראוי בספר הטיפולים של הרכב, כך שבעת תהליך המכירה תוכלו להציג שקיפות מלאה, כזו שתעיד על רכב ששמור ברמה גבוהה.
לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   3883*
   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון