wolksvagen

פולקסווגן

פולקסווגן ישראל | הסיפור מאחורי היצרן

כפי ששם החברה מרמז, מדובר במכונית שנועדה לכל העם, אם כי בהחלט ניתן למצוא דגמים שמיועדים ליום יום לצד דגמים ייחודיים שמכוונים יותר גבוה – לאנשים שיכולים להרשות לעצמם להוציא סכומים משמעותיים על רכב פנאי שיודע להציע נסיעה חווייתית, מתקדמת ועוצמתית.

מדובר בחברה גרמנית ואף בחברה הגדולה ביותר בעולם בתחום ייצור הרכב. כיום רכבי החברה נחשבים מוערכים ומאוד נפוצים על הכביש, אך אם נפתח את דפי ההיסטוריה, נמצא שהסיפור של פולקסוואגן מתחיל אי שם בשנות ה30, בגרמניה כמובן. מאחורי המותג עמדה קבוצה של דמויות מפתח, וביניהן שתי דמויות שלא ניתנות להתעלמות: אדולף היטלר ופריננד פורשה (בין היתר אחראי על ייצור החיפושית האגדית ולימים בנו השתתף בייצור הפורשה, שגם כן התבססה על תכנון הפולקסוואגן).

Volkswagen - מחזון לפרקטיקה

החזון הראשוני של החברה נבע מהמטרה להנגיש למעמד הפועלים מכוניות יעילות ואיכותיות, אך יחד עם זאת גם מכוניות פשוטות וזולות, עובדה שמחברת למהות המותג – “מכונית העם” (פולק סווגן). עד מהרה החזון ירד לשולחן השרטוטים ולמוסכים, שם נערכו שלל ניסויים, מתוך מטרה למצוא את הנוסחה המתאימה ביותר, זו שתאפשר לייצר רכב אמין וזול. עד שנת 1930 המותג לא זכה להצלחה, בעיקר בעקבות המצב הכלכלי של העם הגרמני, שבאותם ימים היה עגום למדי.

האתגר שהניע את גלגלי פולקסווגן

מתי חלה התפנית? פרדיננד פורשה שבאותם ימים החזיק בסטודיו לעיצוב רכבים קיבל אתגר – לייצר רכב ייעודי ל5 נוסעים, שיודע להגיע ל 100 קמ”ש, להימכר במחיר נמוך ושצורך עד כ 6 ל’ ל100 ק”מ. פרדיננד שש לקרב ולאחר שחבר לתעשיין פריץ נויימאייר, נוצרה אותה חיפושית שעד היום מככבת בכבישים. עד מהרה נמצא הדגם המועדף – דגם V3 שהכיל מנוע שהותקן מאחור, מתלים נפרדים וסרן אחורי אינטגרלי. רכב זה נחל הצלחה רבה בתוך ומחוץ לגרמניה.

פולקסווגן פורצת מחדש

לאחר שבעת מלחמת העולם השנייה נשלטה החברה ע”י בעלות הברית, בשנת 1949 הוחזרה החברה לגרמניה. הייתה זו התחלתה של פריחה. פולקסווגן הוסיפה שלל דגמים ולאחר שיתוף פעולה מרתק עם חברת כרכרות, פולקסווגן ייצרה את מכונית הספורט הראשונה – “קארמאן גיאה”, ואף לאחר שצץ צורך ברכב מסחרי אמין וחזק, פולקסווגן הוציאה את הטרנספורטר (בשנת 1950) – רכב שעד היום מככב בכבישים.

גולף - הרכב הראשון מבית פולקסווגן

השנים חלפו ובין השנים 1965-1969חברת פולקסווגן רכשה את) NS יצרנית רכב גרמנית) ואת יצרנית הרכבים “אוטו יוניון”. שני מהלכים אלו העניקו לחברה כלים חשובים – ידע הנדסי ממוקד מנועים שמקוררים ע”י מים. מהלך זה אפשר לייצר את דגם הגולף (בעל מנוע מקורר ע”י מים) שיצא בשנת 1974 ושהיה הדגם הראשון שתוכנן מתחילתו ועד סופו ע”י חברת פולקסווגן.

הגולף נמכרה במיליונים והוכרזה כאחת המכוניות היותר נמכרות, עובדה שאפשרה לחברת פולקסווגן לכוון לנישות נוספות, לעזוב מעט את הקונספט של “רכב עממי” ולייצר רכבים שמיועדים לקהל יעד יותר אמיד. עובדה זו הובילה לייצר מגוון נרחב של רכבי פנאי, כאלו שמציבים רמה חדשה של איכות.

פולקסווגן מעלה הילוך ומוכיחה את עצמה לכל אורך הדרך

פולקסווגן היא מצד אחד קלאסיקה ומצד שני חלק משוק הרכבים הנוכחי, חלק שכל הזמן מפתיע, קורא נכונה את קהל היעד ומעלה את הסטנדרט. מכאן שפולקסווגן אולי התחילה מאותה חיפושית בסיסית, אך כיום היא יודעת להציע הרבה ומעבר, ואף מדי שנה מחדשת ומשפרת את מיטב הדגמים האהובים. נוסף לכך, לאחר שהחברה התבססה והרחיבה אופקים לטובת דגמים נוספים, היא לא הפסיקה להוכיח שהיא שואפת לאיכות ברמה מאוד גבוהה, לחדשנות עתידנית ולבטיחות מובילה.

דגמי חברת פולקסווגן

לאורך השנים חברת פולקסווגן הכניסה לחיינו לא מעט דגמים אהובים, איכותיים, חסכוניים, עוצמתיים, מפנקים ומעל הכול בטיחותיים. לצד הדגמים הבסיסיים, נכנסו דגמים נוספים למשוואה, כאלו שעונים על קטגוריית רכבי הפנאי, קטגוריית הרכבים הקומפקטיים, המשפחתיים, הספורטיביים והיוקרתיים.

להלן סקירה תמציתית:

 • רכבים פרטיים – בדגמי הרכבים הפרטיים נמצא את הפולו שהיא מכונית סופר מיני, את הגולף שהיא משפחתית האצ’בק, את הג’טה שהיא מכונית משפחתית סדאן, את פאסאט שהיא מכונית מנהלים, את ארטואן שהיא מכונית קופה סדאן, את הטוראן שהיא מיניוואן קומפקטית, את השאראן שהיא מכונית מיניוואן וכדומה.
 • רכבי קופה – בדגמי רכבי הקופה נמצא את החיפושית החדשה, את הפולקסווגאן איוס הקומפקטית, את השירוקו שהיא קופה ספורטיבית ואת פולקסווגן SP2 הספורטיבית.
 • רכבי שטח – בדגמי הפנאי שגם מיועדים לשטח נמצא את הטי רוק והטיגואן ששניהם קרוסאובר, את הטוארג שמיועד לכביש ולשטח ואת האטלס שהוא רכב שטח גדוש שמציע כ7 מקומות ישיבה.
 • מסחריות – בדגמי המסחריות נמצא את פולקסווגן סוג 2 (יכולה להיות טנדר, מיניבוס ומסחרית), את פולקסווגן קאדי שהיא מסחרית קטנה, את טרנספורטר שהיא וואן רב שימושי, את הקראוול שמציעה גרסה מפוארת לטרנספורטר, את הקרפטר שהיא מסחרית גדולה ואת האמארוק שהיא טנדר מסחרי.
 • משאיות – בדגמי המשאיות נמצא את פולקסווגן Delivery בעלת כושר העמסה משוכלל.
 • רכבי קונספט – בדגמי הקונספט נמצא את פולקסווגן בלו ספורט ואת פולקסווגן ARVW.

פולקסווגן והקשר הישראלי

בארץ היבואנית הרשמית של Volkswagen היא צ’מפיון מוטורס. משנות ה20 רכבי החברה נמכרים רבות בארץ, ואף מספר גופי ענק בוחרים פעם אחר פעם ברכבי Volkswagen, כאשר אפילו צה”ל נוהג להעניק לכל אלוף רכב מדגמי החברה. כמו כן, בארץ ניתן למצוא לא מעט דגמים פופולאריים, אך אם נבקש להצביע על הדגמים המובילים, נציין את הרשימה הבאה: המשפחתית פולקסווגן גולף, פולקסווגן פולו קטנה, פולקסווגן ג’טה, רכב הפנאי טיגואן, הרכב הספורטיבי פולקסווגן שירוקו ומכונית המנהלים פולקסווגן פאסאט.

פולקסווגן מביאה טכנולוגיה במיטבה

לא ניתן לדבר על פולקסווגן מבלי לדבר על החידושים המתקדמים שהיא מובילה. פה ראוי לציין את המערכות הבאות: מערכת TSI, DSG, TDI ומערכת  – Connect itמערכת מולטימדיה שמחוברת לאפליקציה, כך שניתן ליהנות משלל תכנים, שירותים וכלים שמותאמים פרטנית לסוג הרכב. עוד חידוש שראוי להזכיר נוגע לטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת להזריק דלק ואוויר, ואם נבחר לציין טכנולוגיה נוספת שמגיעה מתחום השליטה, נציין את המערכת “טריילר אסיסט”. מערכת שמסייעת לשלוט בעת נסיעה לאחור, גם כשמחוברת עגלה נגררת.

פולקסווגן מביטה קדימה ולעבר מנוע משופר

לא רק שרכבי Volkswagenמככבים בכבישים, ולא רק ששלל דגמים איכותיים ואהובים ממשיכים להשתכלל, אלא גם הייתה זו חברת Volkswagen שהלכה בכול הכוח על מנועי קטנים שמובילים לביצועים שמשוייכים למנועים גדולים (וחסכוניים), והייתה זו חברת פולקסווגן שעברה להזרקה שמושתתת על שיטת מסילה משותפת (שיטה שאומנם מוכרת במנועי הדיזל, אך לא במנועי הבנזין). כמו כן, אם נבחן את מנועי ה TSI Evo (חידוש למנועי הטורבו),נמצא שהם לא רק עוצמתיים, אלא גם מאוד חסכוניים ומציעים ניהול תרמי משופר, הזרקת דלק בלחץ של 350 באר, ניתוק שני צילינדרים ומגדש טורבו בעל גאומטריה משתנה.

מה הלאה?

ראוי לציין שבימים אלו פולקסווגן משקיעה רבות בפיתוח רכבים חשמליים, רוכשת את השליטה בחברת נביסטאר (לטובת פיתוח תחום הרכב הכבד), עושה מהפך בכול הנוגע לתפיסה הירוקה וכמובן שממשיכה להוביל מבחינת הנדסת אנוש ומערכות בטיחות. שווה להישאר מעודכנים!

דגמי פולקסווגן

פולקסווגן טוארג

פולקסווגן טוארג

רכב פנאי יוקרתי שנכון להיום מגיע רק בגרסה אחת: 3.0 ל’ 286 כ”ס TDI. מדובר במנוע טורבו דיזל V6 שמספק 286 כ”ס, בנפח של 3.0 ל’ ובתיבת 8 הילוכים אוטומטית בעלת הנעה כפולה. העיצוב הדינאמי נתמך בגג שמש ומבחינת טכנולוגיה, נמצא שורה ארוכה ומובילה של מערכות חדישות. כיוון שלא מעט משפחות בוחרות ברכב, טוב לדעת שמערכות בטיחות מתקדמות לא חסרות, כולל מערכת Front Assist ובקרת סטייה מנתיב. הרכב מרווח, מציע בקרת אקלים אישית, מרחב רב וביצועי כביש מרשימים ביותר.

פולקסווגן טי קרוס

פולקסווגן טי קרוס ממצבת את פולקסווגן כמובילה גם בתחום רכבי הפנאי הקטנים, אם כי בהחלט מדובר בקטגוריה ייחודית. מצד אחד רכב אידאלי למשפחה ומצד שני מדובר ברכב פנאי קטן ממדים. פה נמצא 2 גרסאות ושלל מערכות חדישות שמקדמות את חוויית המשתמש ומגנות על הנוסעים. מדובר במנוע 1.0 ל’ שמוביל לחיסכון משמעותי בצריכת הדלק, ומי שמחפש נסיעה ספורטיבית, ייהנה מצלילי הנהימה שנשמעים בעת ההאצה. הרכב כולל מערכת הדממת מנוע ומציע סביבת נהג מפנקת לצד שלל תוספות קטנות וחכמות בתא של הנוסעים.

פולקסווגן טיגואן

פולקסווגן טיגואן

קבלו עיצוב מעודכן, מנוע חזק, תא נוסעים משודרג, טכנולוגיה מובילה, מערכות בטיחות ברמה מאוד גבוהה וכמובן מרחב ישיבה מרווח מקדימה ומאחורה. מדובר ברכב שטח שמיועד לכל מי שמחפש מרווח לצד איכות. מנוע טורבו בנזין 1.5 ל’ מסייע לשמור על צריכת דלק טובה. העיצוב אלגנטי יוקרתי ושלל מערכות טכנולוגיות מובילות תופרות חוויית נסיעה מפנקת. מה עוד? בטיחות ברמה מובילה וסביבת הנהג אינה מאכזבת ואף מציעה פיצול בקרת אקלים ל3 אזורים.

פולקסווגן פולו

פולקסווגן פולו

הדור השישי חושף מראה דינאמי ואלגנטי שמרמז על איכות ההנעה. מגוון חידושים הוטמעו ו3 גרסאות קיימות, כולל תיבת הילוכים ידנית לצד תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים. מדובר ברכב סופר מיני שמציע מפרט של גדולים. טכנולוגיה מרשימה, מפרט בטיחות ללא תחרות, מרחב נוח גם מאחור, סביבת נהג מפנקת וחכמה וכמובן ביצועים מאוד מרשימים שמוכיחים מהי דינאמיות במיטבה.

פולקסווגן פאסאט

פולקסווגן פאסאט

פולקסווגן פאסאט החדשה שמגיעה אלינו מקטגוריית רכבי המנהלים יותר מעודנת וקלאסית. מציעה מרחב גדול ואבזור שכולל כול טוב. מדובר ברכב מנהלים מפנק ואיכותי. הרכב מגיע ב3 גרסאות: שתיים עם מנוע 2.0 ל’ טורבו וגרסה אחת עם מנוע 1.5 ל’ טורבו (הגרסה החסכונית). אומנם רכב מנהלים, אך גם שלל משפחות מגלות בה עניין רב, במיוחד לנוכח מפרט הבטיחות והמרחב. בכול הנוגע לטכנולוגיה היא בהחלט מובילה – כוללת שלל מערכות מתקדמות, למשל מערך מצלמות שמאפשר לראות את הרכב מכל תצוגה רצויה.

פולקסווגן מולטיוואן

פולקסווגן מולטיוואן

גרסת העילית בקטגורית ההיסעים. גרסה יוקרתית, מרהיבה ומאובזרת, גרסה שיודעת להציע לנהג ולנוסעים מעל ומעבר. הרכב מיועד לנהג + 6 נוסעים, כאשר כל נוסע זוכה למרווח רב לצד תנאים משלימים. כאן נמצא שילוב מושכל בין יחידות הנעה עוצמתיות, לבין מערכות בטיחות מובילות והנדסת אנוש שעושה עבודה מדהימה. מדובר במנוע שמספק 150/204 כ”ס לצד חבילת בטיחות מקיפה, כזו שכוללת את מיטב המערכות החדישות. בעיקר פונה לתחום המלונאות והמוניות, אך בהחלט לא רק.

פולקסווגן Transporter

פולקסווגן טרנספורטר

רכב מסחרי שמציע כ3 גרסאות – כל גרסה והייעוד הייחודי לה: גרסת ואן משלוחים, גרסת דאבל קבינה וגרסת קומבי שמציעה שני מרחקי סרנים. מכאן שאם מבקשים להעביר נוסעים או לחלופין מטען, מדובר באופציה מובילה. כמו כן, המראה האלגנטי אינו מטעה – החומרים איכותיים, הנדסת אנוש ניכרת בכול פינה ואיכות הרכבת החומרים נחשבת מעולה. נוסף לכך, הדלתות ותא המטען נפתחים באופן חשמלי, שלל מערכות בטיחות מעניקות ביטחון וסביבת הנהג עושה מעל ומעבר על מנת להבטיח נסיעה נוחה ובטוחה.

פולקסווגן קאדי

פולקסווגן קאדי

Volkswagen Caddy הנו טנדרון שמוגדר הן כרכב משפחה והן כרכב מיניוואן קומפקטי. פה נמצא מספר דגמים שמאפשרים בחירה מדויקת. מדובר בפלטפורמת MQB מודולרית ובמנוע TDI משודרג (ושעומד בתקן יורו 6). בגרסאות היותר מפנקות נמצא רשימה ארוכה של תוספות טכנולוגיות, ובכול הנוגע למערך הבטיחות, הרמה

מאוד גבוהה. כמו כן, סביבת הנהג מציגה מתחם מפנק, כולל מושבי נוחות AGR ומסכי מגע, כאשר המחיר הוא לא פחות ממפתה.

פולקסווגן קראוול

פולקסווגן קראוול

קראוול החדשה נחתה לאחרונה בארץ והיא מביאה מכלול שלם של חידושים, בעיקר בתחום הבטיחות, אך בהחלט לא רק. מכאן שאם חיפשתם רכב היסעים משודרג, חסכוני בדלק ושמתנהג כמו מלך על הכביש, מדובר באופציה מנצחת. קראוול החדשה מגיעה מטריטוריית רכבי ההיסעים המשודרגים והיא אינה רק מתמקדת בנסיעה בטוחה, יציבה ועוצמתית, אלא בין היתר גם בחוויה של הנהג ושל הנוסעים מאחור.

פולקסווגן קראפטר

פולקסווגן קראפטר החדשה מגיעה אלינו עם מגוון מערכות הינע, עם סביבת נהג מתקדמת ועם יכולת לחסוך משמעותית בדלק. מדובר במסחרית גדולה שמגיעה אלינו עם שלושה סוגי מנועים, עם שתי תיבות הילוכים ועם מגוון נרחב של קומבינציות. האבזור ברמה גבוהה, הטכנולוגיה בשיאה, ולא פחות מ20 מערכות בטיחות מתקדמות תופרות את החבילה. מה עוד? השלדה מגולוונת, הנדסת אנוש מורגשת בכול פינה והנסיעה חלקה, שקטה, עוצמתית וחסכונית.

אנחנו כאן בשבילך חייג אלינו עוד היום

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון