סוגי רכבים לגיל הזהב

כשמדובר ברכישת רכב, לגיל השלישי יש צרכים שונים מאנשים אחרים. ישנן תכונות רכב מסוימות כגון תא מטען גדול וראות גבוהה של השטח שיכולות להקל על הנהיגה לנהגים וותיקים.

 

עם המכונית הנכונה, אנשים בגיל הזהב יוכלו להתנייד בבטחה ובנוחות וכל זה בביטחון מלא. כל נהג הוא שונה ולא כל המכוניות מתאימות להם באותה מידה. עם זאת, יש מכוניות שעובדות טוב במיוחד עבור אנשים בגילאים מתקדמים יותר.

רכב מרווח עם נראות גבוהה

הדבר העיקרי שיש לקחת בחשבון בעת רכישת רכב לגיל השלישי הוא טווח הראיה של שטח הכביש. לאנשים וותיקים קשה יותר לראות ולהיראות, ולכן יש להקפיד במיוחד על מכוניות המגבירות את בטיחותם בכביש מבחינה זו. כמו כן זה בא לביטוי בעיקר במהלך הלילה כאשר הראות מוגבלת יותר, לכן חשוב שהרכב יספק לאזרח הוותיק יכולת ראות מקסימלית של שטח הכביש, וכמו כן שהנהגים האחרים על הכביש יראו את הרכב באופן ברור.

 

מכוניות מרווחות ונמוכות מתאימות במיוחד גם מבחינת הנראות וגם מבחינת הנוחות של העליה לרכב. הן לא מצריכות מהאדם המבוגר לבצע עליה גבוה כדי להיכנס לרכב ובכך מספקות גישה נוחה. שטח תא המטען הגדול שלהן הופך את הנסיעה לטיולים לקלה יותר, משום שאנשים רבים לוקחים איתם בתא המטען קלנועית מתקפלת אשר מסייעת להם בהליכה לאחר ההגעה ליעד.

 

סקודה אוקטביה לדוגמא, היא מכונית נמוכה ומרווחת אשר מספקת ראות טובה. קל להיכנס ולצאת, וכמו כן היא גם בעלת תא מטען גדול. בנוסף, לסקודה אוקטביה יש דירוג בטיחות גבוה מאוד, ולכן האוקטביה היא מכונית נהדרת לאנשים וותיקים הרוצים רכב מרווח ונוח לשימוש.

 

כמו כן, לאנשים אשר זקוקים לסיוע נוסף בזמן הנהיגה, יש כמה מכוניות שמגיעות עם אלמנטים שיקלו על הנהיגה. סקודה סופרב היא מכונית שכזו, עם מערכת עצירה/הנעה ואזהרת התנגשות מוקדמת אשר מסייעים לשמור על בטיחות הנהג בכביש. כמו כן הסופרב הוא רכב מרווח מאוד המציע שטח ישיבה ותא מטען גדול יותר.

רכב קטן וקומפקטי

כאשר מחפשים לרכוש רכב שמתאים לאדם בגיל הזהב, שיקול נוסף הוא גודל ההגה ודוושת הגז. אנשים רבים מתקשים להגיע לאלה, בגלל דלקת פרקים או סיבות בריאותיות אחרות. מכוניות קטנות יותר יכולות לסייע בהפחתת העומס הפיזי, כמו גם לספק נוחות נהיגה גבוה יותר.

 

סקודה פאביה לדוגמא, הוא רכב קומפקטי אשר יכול להתאים במיוחד לאנשים וותיקים. הפאביה מספקת יכולות תמרון נוחות, ובגלל הגודל הקטן שלה, יותר קל לשלוט ברכב ולהיכנס למקומות צרים יחסית. במידה ולא הרבה אנשים נוסעים ברכב בדרך כלל, הפאביה יכולה לספק לזוג בגיל הזהב את הפתרון המושלם. כמו כן זהו רכב חסכוני מאוד בדלק, וניתן לחסוך כך לא מעט הוצאות.

אלמנטים נוספים שמסייעים בנהיגה

הדבר האחרון שצריך לקחת בחשבון הוא פקדי השליטה והתצוגה במכונית. אנשים רבים מעל גיל 70 מתקשים עם מסכים דיגיטליים ומסכי מגע, לכן שימוש בלוח מחוונים מסורתי הוא הפתרון ההגיוני ביותר. רדיו רגיל והגה קלאסי מאפשרים גם נהיגה קלה יותר עם פחות הסחות דעת.

 

ישנם המון פתרונות רכב לאנשים וותיקים המחפשים נוחות נסיעה גבוה. חברות רכב רבות מנסות לבצע התאמות לכך באמצעות תכונות חדשניות. בחלק מהמכוניות יש חיישני חניה מיוחדים, כך שהנהג יכול לראות לאן הוא מסתובב, בעוד שאחרים מכילים מושבים רחבים יותר כדי לספק נוחות מקסימלית גם כאשר ישנו צורך פיזי נוסף.

 

חשוב לקחת בחשבון את הגורמים השונים הללו בעת רכישת רכב כדי להבטיח שהאזרח הוותיק אשר רוכש את הרכב יהיה בטוח ומאושר בכביש. המכונית הטובה ביותר עבור כל אחד שונה בהתאם לצרכים האישיים שלו, אבל בחירת המכונית הנכונה בהחלט תעשה את ההבדל.

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   3883*
   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון