איזה רכב המשפחה שלכם צריכה?

מצד אחד לקוחות אוטודיל נהנים מחבילה כוללת של שירותים מקיפים. זוכים לסגור את כל הפעולות שנוגעות לרכישת הרכב במקום אחד, ואף נהנים מהסדרים מול מוסכים ומשלל שירותים נלווים. מצד שני, בכול הנוגע לניקיון הרכב, זה כבר בידיים שלכם. כיצד אם כן ניתן לשמור על הרכב שייראה כמו חדש? ובכן אם אתם חושבים שמדי חודש יש לגשת לשטיפה יסודית ולשלם עבור כך בכל פעם מחדש עשרות שקלים, אתם בהחלט טועים. קבלו מספר טיפים פשוטים ליישום שיאפשרו לכם להמשיך לנהוג ברכב שנראה, מריח ומרגיש כמו בימיו הראשונים.

אבק אוכל ולשלשת ציפורים

ראשית יש להפריד בין לכלוך טבעי לבין לכלוך שעליו אתם בעלי הרכב אחראיים. מלכלוך טבעי יותר קשה להימנע, אלא אם כן מקפידים לחנות בחנייה מקורה. מדובר באבק, לשלשת ציפורים וחול. במקביל יש אוכל, ניירת ושאר ג’אנק שנוטה להגיע לרכב ולהישאר בו, במיוחד מתחת למושבים. מה אם כן עושים? לאחר שמרוויחים מעסקת טרייד אין מנצחת מבית אוטודיל, עוברים על הטיפים הבאים ומתחייבים להיצמד אליהם!

טיפים לשמור על הרכב נקי

 • אם נוסעים לים, הכינו מראש שני בקבוקי מים עבור שטיפת הרגליים, וכאשר מגיעים הביתה, הקפידו לפרק את שטיחי הרכב ולנער אותם (הפעולה אינה לוקחת יותר משתי דקות).
 • לאחר שחונים מתחת לעצים (עצי פיקוס במיוחד) ומבחינים בלשלשת (של ציפורים/עטלפים), מהרו לשטוף אותה. אם לא תנקו בתוך יממה, החומציות עשויה לפגוע בשכבת ההגנה של הצבע. פה נמליץ לא לגרד, אלא לנקות באמצעות סמרטוט רטוב, אחרת יש סיכוי די טוב שיחד עם הלשלשת תגרדו גם חתיכת צבע.
 • לאחר נסיעה ממושכת על הילדים, תבדקו מה הם השאירו בין הכיסאות שלהם ומתחת לכיסאות שלכם. כמו כן, פתחו כל תא אחסון אפשרי, וזאת כדי לוודא שלא נישכח דבר מזון שעשוי להרקיב ובכך להצחין את הרכב.
 • שימרו ברכב חבילת מגבונים באופן קבוע, כך שבכול יציאה מהרכב תצליחו לנקות כתמים טריים, לפני שהם ייספגו בריפוד.
 • כיום כאשר לרבים יש שואב אבק אלחוטי, קל מתמיד לשאוב את הרכב. כל שצריך לעשות זה להחליט על תאריך קבוע (למשל כל שישי אחרון בחודש). אין צורך להשקיע בכך יותר מרבע שעה. תשאבו את המושבים, את החריצים שבין המושבים, והיכן שנוטה להתאסף חול באזור של הנעליים.
 • לאחר כל נסיעה תביטו בפח. יש בו לכלוך? תפנו – אפילו לפח הביתי. עוד נציין שאם רק תכינו בפח שקיות קטנות, המשימה תהיה הרבה יותר מהירה, כיוון שלא תאלצו לחזור לרכב רק כדי להחזיר את הפח למקום.

הימנעו מניקוי שמוביל לבלאי

לאחר שהבנו מה נדרש לעשות, נעבור להסביר מה אין לעשות. חשוב לדעת שכאשר שוטפים את הרכב (עם דלי/צינור וסמרטוט) מוטב לבצע זאת בערב או במקום מוצל, כך שהרכב לא יתייבש מהר – לפני שתספיקו להעביר סמרטוט (עדיף באמצעות מטלית מיקרופייבר). כמו כן, כאשר שוטפים רכב באופן “ביתי”, ביחרו בשמפו של רכבים, ואם אין הסתפקו בסבון ידיים. בשום פנים ואופן אין לבחור בחומרי ניקוי אחרים. סבון כלים, אבקת כביסה, או חלילה אקונומיקה יסבו נזק משמעותי לצבע. מה עוד? על מנת להימנע משריטות ביחרו בבד עדין, כגון כותנה או ספוג.

אז מה היה לנו? לא פעולות קשות, ולא דרישות מוגזמות (אין להכריז שלא אוכלים ברכב). בסה”כ מדובר בפעולות פשוטות ומהירות שבעיקר מונעות הרס מיותר ומשמעותי. המלצה אחרונה? אם רק תיקחו מפה 4 טיפים ותתחייבו ליישר מולם קו, יהיה נעים להיכנס לרכב והילדים ילמדו כיצד שומרים על הציוד.

נסיעה נקייה ובטוחה!

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   3883*
   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון