מידע על צריכת דלק שיחסוך לכם כסף

אם יש פרמטר אחד שתמיד חשוב לבחון לקראת רכישת רכב, הוא מוטיב צריכת הדלק. אנשים מבינים שמאוד משנה עד כמה הרכב חסכוני. הם מבינים שהפרמטר הזה יבוא לידי ביטוי בכול חודש וחודש, כך שזה רק הגיוני לכוון לעבר רכישה חכמה. עם זאת, לצד הקפדה על רכישת רכב בעל נתונים מבטיחים, יש עוד דברים שעשויים לסייע לחסוך בדלק. מהם? עיקרי הדברים מוגשים עבורכם כאן (עבורכם ועבור איכות הסביבה)!

נתוני צריכת דלק - מיישרים קו

רגע לפני שנסביר מה ואיך, נעצור ליישר קו. יש להבין שנתוני צריכת הדלק האמתיים נמדדים במעבדות היצרן, ורק כך ניתן להשוות. עוד נציין שגם אם מדובר ברכב חדש, נתוני צריכת הדלק על הכביש עשויים להתגלות כמעט שונים, פשוט כי אין מדובר בתנאי מעבדה, אלא ברכב עמוס, בדרך עקלקלה, בנסיעה לא רציפה וכדומה. עתה נציין שאם מדובר ברכב שאינו חדש, הרי שנכנסים פרמטרים מפרי איזון נוספים למשוואה. פרמטרים כגון אופי התחזוקה, הבלאי של הצמיגים, חוסר הקפדה על ניפוח אוויר בהתאם להוראות יצרן וכדומה. עם זאת, כל עוד רוכשים רכב מבית אוטודיל, למשל באמצעות שיטת טרייד אין, ניתן להיות רגועים מבחינת נתוני צריכת הדלק, וזאת כי כל הרכבים שעומדים לרכישה מטעמם עברו בדיקות איכות קפדניות וטיפולים יסודיים.

טיפים שמסייעים לחסוך בצריכת דלק

 1. דגם – העדיפו דגם כמה שיותר חדש. הדגמים החדשים מתוכנתים להיות יותר חסכוניים. מכאן שאפשרי לנסוע איתם את אותו המרחק (כמו רכב ישן), אך לצד צריכה פחותה בדלק באופן משמעותי.
 2. משקל הרכב – ביחרו מראש ברכב יותר קל. רכב קל משקל צורך פחות דלק. כמו כן, אל תשאירו ברכב ציוד כבד שלא צורך.
 3. תחזוקה – לכל רכב יש סידרה הכרחית של טיפולים – הקפידו על לוחות הזמנים! אם לא מקפידים יש סבירות גבוהה לצרוך יותר דלק.
 4. נסיעה רגועה – נסיעה במהירות קבועה מובילה לנהיגה חסכונית. כל עצירת פתע או נסיעה מהירה משפיעה לרעה על הנתונים. מכאן שאם קשה לעמוד ביעד, מוטב להתחיל להכיר את אופציית השיוט, אופציה שמסייעת לשמור על מהירות קבועה.
 5. לחץ אוויר בגלגלים – חשוב להקפיד על כמות אוויר נכונה בגלגלים (בהתאם להוראות היצרן) וחשוב להקפיד על איזון. מדובר בפעולה פשוטה שמשפיעה רבות על אפקט הצריכה.
 6. בחירה מנוע – מנוע קטן יותר חסכוני ולא בהכרח פחות חזק. כמו כן, העדיפו תיבה רובוטית או תיבה ידנית.
 7. כיבוי מנוע – אם עומדים וממתינים ברכב, מוטב לכבות את המנוע. עוד נציין שהיעזרות במערכת שמכבה את הרכב בעת עמידה ברמזור ושמחזירה לתפקוד עם שחרור הבלם מאוד מסייעת.
 8. חלקים מקוריים – אם מדובר בחלקים שדורשים החלפה, מוטב להקפיד על חלקים מקוריים, אחרת המצב המכאני עשוי להיפגע (פגיעה במצב המכאני משפיעה לרעה על מוטיב הצריכה).
 9. עשה ואל תעשה – יש מגוון דברים קטנים שעשויים לסייע רבות. כך למשל בחורף אין צורך לחכות יותר מ15 שניות על מנת לחמם את המנוע. אם ניתן, תדלקו בתחנות דלק זולות. לימדו מראש היכן ניתן להחנות (כך שלא תשרפו דלק על סיבובי סרק), ובעת נהיגה בירידה אל תעבירו לניוטרל.

תוספת של ק"מ לל' ששווה לכם המון

עתה נמליץ לחזור שוב על הדברים ולבחון האם הדגשים הופנמו. מדוע? כיוון שבכול הנוגע לצריכת דלק, כל תוספת של ק”מ לל’ מובילה לתוספת של מאות שקלים בשנה. כך למשל נציין שאם מדובר ברכב משפחתי, התוספת עשויה להסתכם ב 1,400 ש”ח. לא חבל?!

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   3883*
   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון