מה חשוב לדעת לפני קניית רכב יד 2

עומדים לרכוש רכב יד 2? ובכן ללא ספק אתם נדרשים לעשות פי 2 יותר חושבים מאשר אדם שרוכש רכב חדש. לא רק שיש להבין איזה דגם רצוי, אלא גם יש לוודא שהדגם הרצוי במצב הרצוי. כמו כן, יש כמה פרמטרים שרצוי לקחת בחשבון, וזאת לא רק כדי למצוא רכב שמור, אלא גם כדי לחסוך בעלויות ולהימנע מטעויות. מה אם כן חשוב לדעת, אלו כלי עזר קיימים ואף אלו פעולות רצוי לבצע לפני מעמד הרכישה? כל התשובות מחכות לכם כאן – בואו ניסע!

מחפשים רכב לצרכים מסחריים? הרוויחו הטבות מס!

אם מדובר ברכישת רכב מסחרי יד שנייה, הרי שיש כמה דברים שמוטב להיות מודעים אליהם. כך למשל רצוי לדעת שיש רכבים שמעניקים פטור (חלקי או מלא) מתשלומי מיסים. מכאן שאם מבקשים לרכוש רכב מסחרי שיוביל לזיכוי מס, רצוי לדעת שלגודל של הרכב יש חשיבות יתרה. מה בפועל זה אומר? ובכן רכב מסחרי ששוקל פחות מ3 וחצי טון מזכה בכשני שליש מסך הערך לצרכי מע”מ, אך אם נחוץ רכב מסחרי יותר גדול, הרי שאז ניתן ליהנות גם מ100% הוצאה מוכרת במע”מ. אי לכך גם עסקים קטנים הרבה פעמים מוצאים לנכון לרכוש רכב יד 2 שהוא יותר גדול ממה שבפועל נחוץ, וזאת רק כדי ליהנות מחיסכון.

החוק בצד שלכם

בעת רכישת רכב יד שנייה מתעוררים לא מעט חששות, ועל כן טוב לדעת שהחוק מבקש לשמור על האינטרסים של הרוכש. מה זה אומר? ובכן חשוב לדעת שלמוכר אסור להטעות את הרוכש, ועל כן אם קיימים ליקויים מהותיים, חובה ליידע. מכאן שאם השלדה, המנוע או הגיר נפגעו, בהחלט מדובר בפרמטרים שראוי לציין. כמו כן, המוכר מוכרח לציין כמה קילומטרים הרכב עשה. זאת ניתן לבחון באופן יחסית פשוט, וזאת כי משנת 2010 מכוני הרישוי מחויבים לדווח למשרד התחבורה על כמות הקילומטרים שכל רכב עושה, כך שהנתונים מועברים לבעלי הרכב, וזאת כאמור בהתאם לנתוני הטסט האחרון.

לעריכת זיכרון דברים יש ערך רב

כאשר עומדים לרכוש רכב משומש, ישנה המלצה אחת שחוזרת על עצמה לא מעט, כאשר אין זה משנה אם רוכשים מאדם פרטי או מסוחר. ההמלצה היא לערוך מול המוכר זיכרון דברים, טרם לוקחים את הרכב לבדיקה במוסך. בחוזה מומלץ לציין שאם הבדיקה מצביעה על ליקוי משמעותי שלא הוזכר לפני כן, לא רק שהעסקה מבוטלת, אלא שגם בעל הרכב הוא הצד שיישא בעלות הבדיקה.

רגע לקראת רכישה - 4 בדיקות חשובות

ציינו בדיקות, ועל כן נעצור לציין מספר בדיקות שבהחלט מומלץ לבצע טרם רוכשים רכב. היעזרו ברשימה הבאה:

 • שעבודים – ראשית יש לבחון במשרד הרישוי שהרכב אינו משעובד או מעוקל.
 • בוחנים את מקוריות הרכב – חשוב לוודא שהמנוע מקורי, ואם הוא הוחלף, יש לברר האם האחריות עדיין בתוקף. כדי לוודא את אמינות המידע, רצוי לוודא שהמספר הסידורי של המנוע תואם את המספר שמופיע ברישיון הרכב.
 • נסיעת מבחן – תמיד חשוב לקחת את הרכב לנסיעת מבחן ולבדוק כיצד הוא מגיב על הכביש. האם יש רעשים מוזרים, כיצד הרכב מגיב כשלוקחים פנייה, כיצד הוא בולם וכדומה.
 • עוברים על רישיון הרכב – כידוע ככול שהרכב עבר יותר ידיים, כך ערכו יורד, ועל כן מדובר בפרמטר חשוב ביותר. מידע זה ניתן לבדוק ברישיון של הרכב. עם זאת, אם מדובר ברכב יד שנייה שרוכשים מחברה פרטית או מליסינג, הרי שאז יש לבחון את הנתונים במשרד הרישוי.

המלצה עבור עסקים שמחפשים רכב מסחרי

אם מדובר ברכישת רכב מסחרי יד 2, נציין שיש חשיבות גדולה ממי רוכשים את הרכב. האם מחברת רכבים, או האם מאדם פרטי. פה נציין שקיים יתרון גדול ברכישת רכב מסחרי בשיטת טרייד אין. באופן שכזה זוכים לדעת שהרכב שמקבלים איכותי, שמור ובמצב טוב – עבר את כל הטיפולים הנדרשים בזמן ובאופן איכותי. כמו כן, אין ספק שאופציה זו מובילה לתנאי רכישה מאוד נוחים (אפשרי ליהנות ממימון מלא, מפריסת תשלומים וכדומה), כך שגם אם מדובר בעסק שנמצא במצב כלכלי בעייתי, רכישת הרכב עדיין תתאפשר, כאשר אין לשכוח שבין היתר עשויים ליהנות מההטבה הבאה: הוצאה מס מוכרת.

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   3883*
   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון