למה מחירי טסלה עולים?

2021 ללא ספק הייתה השנה של טסלה. לא רק שהיא הצליחה לבסס 4 דגמים אצל הקונה הישראלי, אלא היא גם העלתה את המחיר ב4 פעמים שונות. מדוע אם כן החברה מרשה לעצמה להעלות מחירים, מה עומד מאחורי ההתנהלות התמוהה, ומהו החלק שלנו בכך? ובכן רגע לפני שנזכה ליהנות מהתמתנות במחירים, או רגע לפני ששוב נצטער שלא רכשנו לפני עליית המחירים הנוספת, מוזמנים להבין מה עומד מאחורי המגמה הסדרתית להעלות מחירים.

מספר עובדות שיעשו לכם סדר

ראשית נעצור להעניק תמונת מצב כללית. טסלה היא יצרנית רכב, ולעומת מגוון יצרניות אחרות, בחרה שלא להיעזר במתווכים, מוכרת את הרכבים הירוקים ישירות לשוק הישראלי. מכאן שגם אם יש טענות שנוגעות למחיר, אין כ”כ למי להפנות אותן, כך שרק נותר לקבל החלטה האם נכנעים למחיר ומבצעים רכישה. עוד נציין שנכון להיום יותר מ3,000 ישראלים נהנים מדגמי טסלה, ובחודש יוני 2021 טסלה 3 הוכרזה כמכונית שנמכרה כמעט הכי הרבה בארץ. עוד נציין שבעוד שבארץ המחירים קפצו כ4 פעמים שונות, הרי שבארה”ב המצב הרבה יותר גרוע, שם המחירים הספיקו לקפוץ כ10 פעמים. עם זאת, בסין המחירים נשארו יציבים – ללא שום שינויים.

הסיבה הסינית

אם כבר ציינו את סין, נעצור לחדד עובדה חשובה נוספת. את טסלה 3 חברת הרכב מייבאת ישירות מסין, ובמקביל הסכמי סחר מול סין אינם קיימים. שילוב בין שתי העובדות מונע ליהנות מהטבת מס שנאמדת ב 7%, כך שהמחיר קופץ באלפי שקלים – פער שהצרכן הישראלי נאלץ להשלים מהכיס הפרטי.

הסיבה הישראלית

למרות שאנשים מעלים טענות על העלייה המתמדת במחירים, בסוף היום הם סוגרים עסקה מבלי להתלבט יותר מדי. מכאן שהשורה התחתונה היא שלטסלה אין שום סיבה כלכלית לחדול מהזנקת המחירים, אלא אפילו ניתן לטעות שמדובר במהלך שיווקי גאוני שמדבר אל הלקוח הישראלי, זה שמבקש להתהדר ברכב יוקרה, וכעדות לכך מוכן לשלם מחיר גבוה.

מהלך שיווקי ידוע מראש

טעות לחשוב שהמחירים החלו לקפוץ באופן בוטה כבר מנקודת ההיכרות הראשונית עם השוק הישראלי, וזאת כי טסלה השכילה להכין היטב את הקרקע. טסלה הבינה שאם הקהל ישראלי שיכול להרשות לעצמו רכבי יוקרה ייכנס מאחורי ההגה, די מהר יירקם סיפור אהבה, ועל כן היא פתחה עבורו את הדלת. לא רק שבתחילת הדרך המחירים היו הגיוניים, אלא הם אפילו נחשבו די זולים. היו מי שהופתעו (לטובה), אך בעיקר היו מי שרכשו את דגמי טסלה, ואכן כפי שצפו התחזיות, רבים התאהבו בדגמי החברה – טסלה זכתה להיתפש כרכב חשמלי מוביל בקטגוריה. מכאן לאחר שהסטטוס התבסס, היה יחסית קל להעלות מחירים, וכפי שציינו, רבים מהישראלים פעם אחר פעם בוחרים לשתף פעולה.

זה לא אנחנו אלו הרכיבים

למעשה מחירי השינוע אינם התייקרו, הליתיום אינו התייקר ואף התקורות נשארו כשהיו. מצד שני, טסלה כן מצאה גורם חיצוני שניתן להאשים. טסלה מרגישה שהיא נדרשת להעניק סיבה הגיונית להעלאת המחירים, ועל כן טוענת שהמחיר של חומרי הגלם כן עלה, ואף שמורגשים לחצים בשרשרת האספקה שנוגעת לתעשיית הרכב, עובדה שמשפיעה באופן ישיר על סך העלות. האם זה נכון או שמא מדובר בתירוץ? פחות משנה מהי האמת, אלא השורה התחתונה היא שנכון להיום המחיר נמצא במגמת נסיקה.

זה לא אנחנו אלו הרכיבים

אז מה היה לנו מבחינת מחירים? חושבים שהכול דיבורים ובתכל’ס המחיר עלה רק במעט? ובכן אתם טועים. כך למשל מודל 3 LR התייקר ב3.7% – ב8,8782 ש”ח. עם זאת, כדי להצדיק את המהלך טסלה מעידה שהרכב גם מציע יותר, כ614 ק”מ במקום 580 ק”מ שאפיינו את הדגם הקודם.

שורה תחתונה? עניין של בחירה!

לסיכום נציין שדגמי טסלה אכן הצליחו להרשים את הקהל הישראלי, ועל כך מעידים הן נתוני טרייד אין, הן נתוני המכירה הכלליים והן מגמת המחירים שממשיכה לזנק מבלי להשפיע על נתוני הביקוש. כמו כן, אם נוסיף למשוואה את הנתון שבמקרה של טסלה לא ניתן להתווכח על המחיר, נעצור להבין שכאשר הבחירה נעה בין לחדול מלרכוש את דגמים החברה לבין לשלם מחיר מלא, נמצא שהקהל הישראלי בוחר לקטר תוך כדי שהוא יושב מאחורי הדגם החדש מבית טסלה.

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   3883*
   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון