בעל משפחה עם נפש של רוכב מרוצים – כיצד בוחרים רכב?

לא בכל יום מחליפים רכב, ולאחר שחושבים על החלפה במשך תקופה ארוכה, מאוד רצוי לבצע בחירה נבונה. אז כיצד בוחרים את הרכב הבא? אלא שיקולים משמעותיים? על מה אין להתפשר? ובאופן כללי כיצד מקבלים החלטה כאשר יש מספר דגשים חשובים במשוואה (ונהגים מאחורי ההגה)?

אם גם אתם עומדים לבחור רכב ומרגישים שהולכים לאיבוד, מוזמנים להיעזר בדגשים הבאים:

3 דגשים שמסייעים בסינון הראשוני

תקציב – כאשר הולכים לאיבוד חשוב להיעזר בעוגנים, ופה תקציב תקרה מהווה עוגן מהותי. יש להבין כמה מוכנים להוציא, אך יחד עם זאת רצוי להשאיר מקום לגמישות מסוימת. אמרנו גמישות? אמרנו תנאי מכירה נוחים. כך למשל אם נעזרים בשיטת טרייד אין מבית אוטודיל, נציין שזוכים לקבל את המחיר האידאלי ביותר בתמורה לרכב הישן ובמקביל נהנים מתנאים משלימים, כגון 100% מימון, שליטה על גובה ההחזר החודשי, מסלולי ריבית שווים וכדומה. עוד נציין שלעיתים שווה להוציא מעט יותר כדי ליהנות מתמורה הרבה יותר מתאימה.

התחשבות בסך הנהגים

כאשר עומדים לבחור רכב, יש לבחון מי עומד לנהוג ומהם המאפיינים של הנהגים הנוספים. יש לבחון האם מדובר בנהגים חדשים, בנהגים זהירים, בנהגים שעושים נסיעות ארוכות, בנהגים שהם טיפוסים טכניים וכדומה. בהתאם לתשובה תדעו איזה רכב יותר נכון. אם מבחינת צריכת דלק, ביצועי שטח, יוקרה, אמצעי הטכנולוגיה שנכללים, היכולות בשטח, היכולת בדרך בינעירונית, הגודל של מושב הנוסעים מאחור, איכות מערכת האקלים, סוג תיבת ההילוכים וכדומה.

ייעוד הרכב

ייעוד הרכב משחק תפקיד מאוד חשוב, ולו עבור הסינון הראשוני. הנקודה היא שמאוד משנה אם הרכב מיועד למשפחה עם 3 ילדים, אם הרכב מיועד לטיולים של סופ”ש בשטחי עפר, אם הרכב מיועד להשאיר רושם על הלקוחות, אם הרכב מיועד לאפשר נסיעה נוחה לעבודה ובו זמנית רכיבה ספורטיבית עבור הנשמה, אם הרכב מיועד לחניות הצפופות של העיר וכדומה. אם רק תהיו כנים ומדויקים, תבינו באיזו קטגוריה הכי נכון להתמקד.

3 דגשים שמסייעים בסינון המשני

לאחר שמתחילים להבין איזו קטגוריה נכונה, מהו התקציב ועל אלו פרמטרים אין להתפשר, מגיע השלב המהנה. בשלב זה בוחנים דגמים, ביצועים, תוספות מפנקות מתחום האבזור והטכנולוגיה וכדומה, כי לפעמים פרמטרים קטנים מייצרים הנאה גדולה והבדל משמעותי.

 • ציוד מתחום הבטיחות – יש לזכור שנסיעה בכביש עשויה להיות מהנה, אך גם מסוכנת, ועל כן מבחר אביזרי בטיחות נמצאים כמאוד חשובים. מכאן שרצוי לבחון אלו מערכות בטיחות מתקדמות נכללות, כולל מערכות פאסיביות ואקטיביות. לצורך הדוגמה יש לבחון מהי איכות האחיזה עם הכביש, מהי יכולת הבלימה ובאותה נשימה רצוי לבחון כמה כריות אוויר קיימות, האם מצויה מצלמת רוורס וכדומה.

 

 • עיצוב ומרווח פנימי – אולי זה שטחי, אך גם העיצוב משחק תפקיד משמעותי. מבחינת מרווח, נציין שגם אם מדובר ברכב משפחה, הכרחי לבחון האם 3 ילדים שיושבים על בוסטרים יכולים לשבת בנוחות, האם הנהג זוכה לכיסא ארגונומי בעל זיכרונות והאם תא המטען מספיק גדול גם עבור ציוד של קמפינג.

 

 • אמצעים טכנולוגיים – עבור רבים טכנולוגיה משחקת תפקיד משמעותי, ועל כן הידיעה שהרכב כולל קישוריות מתקדמות, לצד מערכת שמע משוכללת ומצלמות שמסייעות בעת עקיפה, מעניקה מספר נקודות זכות חשובות.

מעלים הילוך - מבצעים רכישה!

מה עכשיו? לאחר שהמטרה יותר ברורה ולאחר שיותר מפוקסים, יש להתחיל לקבל הצעות, להשוות בין מגוון עסקאות, לבחון כיצד איבוד ערך ישפיע על המכירה העתידית וכיצד עומדת להתרחש סך הרכישה.

רכישה מושכלת, כלכלית ומהנה!

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   3883*
   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון