אאודי

אאודי | AUDI

אאודי ישראל | הסיפור מאחורי היצרן

אודות אאודי

היה זה אוגוסט הורך, מהנדס גרמני ומייסד המכוניות הנחשבות “הורך”, שהקים בשנת 1910 את חברת אאודי. עם השנים החברה ידעה מספר גלגולים, אך מאז שנת 1964 החברה שייכת ברובה לקבוצת פולקסווגן (חברה שבשנת 2015 הוכרזה כיצרנית הרכב הגדולה ביותר בעולם). אאודי מהר מאוד עשתה לעצמה שם ובין היתר ידועה בשל העובדה שברשותה שתי חברות מובילות בתחום. מכאן שחברת מכוניות הספורט למבורגיני היא חטיבה בתוך אאודי, כאשר יצרנית האופנועים דוקאטי נמצאת בבעלותה (בבעלות למבורגיני).

מספר עובדות מעניינות אודות אאודי

 • מקור השם מגיע בעקבות המייסד “הורך”. הורך שביקש ששמו ייצג גם את חברת הרכבים החדשה שבראשה עמד, גילה שאינו יכול, פשוט כי שמו כבר כיכב בחברה הראשונה שבה היה שותף. הפתרון נמצא בתרגום השם (שמשמעותו “הקשב”) ללטינית, כך שקיבלנו את המותג “אאודי”, שם שעד היום נשמע טבעי ומתאים לרוח התקופה.
 • אאודי אחראית על ייצור הרכב הגרמני הראשון (בשנת 1921) שבו מושב הנהג ממוקם בצד שמאל. צעד זה סייע רבות להתמצאות במרחב, כך שעד מהרה ההיגוי השמאלי תפס.
 • הלוגו של 4 הטבעות נועד לייצג איחוד של ארבעת החברות: ונדראר, אאודי DKW, והורך. איחוד שנוצר בשנת 1932 ולאחר מכן התפרק.
 • אאודי 100 מזוהה כמכונית הראשונה מבית אאודי והיא גרפה הצלחה עצומה.
 • היו אלו דגמי אאודי שהצליחו להחדיר לקבוצת פולקסווגן דגמי יוקרה מבוקשים.
 • חברת אאודי אחראית על המושג “קוואטרו”, מושג שכיום רבים משתמשים בו. מקור השם מגיע מדגם הקוואטרו הספורטיבי שכלל הנעה 4X4. ההצלחה והחידוש היו כה גדולים, כך שמאז ועד היום נוהגים לכנות כך רכבים שונים שנעזרים בהנעה כפולה.
 • רק בשנת 1985 שם החברה (שלאורך השנים עברה מספר גלגולים) קוצר לאאודי, לאחר שנפרדו משתי השותפות שנותרו (אן.אס.יו ואוניון).
 • אאודי 80 זכתה להצלחה עצומה והיוותה את הבסיס למגוון עיצובים עתידיים.
 • בשנת 2004 אאודי עמדה מבחינת מכירות במקום ה11 בעולם, כאשר 58.5% מסך המכירות התבצעו במזרח התיכון.
 • בעבר אאודי כיכבה בתחרויות ספורט מוטורי ואף זכתה להצלחה נאה. כך למשל באמצעות דגםR8 היא ניצחה בצרפת במרוץ ה24 שעות של “לה מאן”.
 • מוטו החברה משתנה בהתאם ליעד. יש אזורים שבהם המוטו מזוהה כ”קידמה דרך הטכנולוגיה” ויש אזורים שבהם המוטו מזוהה כ”אמת בתכנון”.
 • לאאודי יש חברת בת (“אאודי ספורט”) והיא זו שמייצרת דגמי ספורט שנחשבים סופר איכותיים.

אאודי מתמקדת בפסגה הבאה

כחברת רכבים שכל הזמן נמצאת בתנועה, כובשת יעדים, מבקשת להשתפר ורגישה לתהליך העולמי ולדרישות הקהל, אאודי הודיעה ב2021 שבעוד כעשור היא תתמקד בייצור רכבים חשמליים. אאודי עדיין תמשיך לייצר רכבים שמושתתים על בעירה פנימית, אך תפנה את מרב המאמצים עבור ייצור רכבים שנעזרים במנועים חשמליים. כמו כן, אאודי מתחייבת שעד 2032 היא תפסיק כמעט לחלוטין לייצר רכבים שמונעים על בערה פנימית (למעט עבור סין), אלא תתמקד בייצור רכבים שנתמכים בהנעה חשמלית.

מנועים מבית אאודי

אאודי מביאה אלינו יחידות הנעה שנחשבות מאוד מתקדמות. כך למשל ישנו מנוע בנזין קטון של 1.0 ליטר ומנגד מנועים סופר עוצמתיים, כולל מנועי טורבו משוכללים שכוללים מערכות כיבוי והתנעה. כל אלו מובילים לחוויית נסיעה משודרגת, לחיסכון משמעותי בדלק ולמזעור זיהום אוויר. כמו כן, ראוי לציין את מנוע e-tron שמאפשר לשלב בין מנוע חשמלי למנוע טורבו (פרמטר נוסף שמסייע לחסוך בצריכת הדלק), ואף ראוי לציין את טכנולוגיית quattro  שכיום ידועה כסטנדרט ספורטיבי מוביל. מדובר במערכת חכמה שמעבירה את הכוח לכל גלגל בנפרד, כך שמושגת אחיזה מקסימלית עם פני השטח.

אאודי מובילה בטכנולוגיה

חברת אאודי ידועה כחברת רכבים שמשקיעה המון בפיתוח מערכות בטיחות. בין היתר אאודי הייתה הראשונה שהביאה ארצה את המערכת Traffic Jam Assist. מדובר במערכת שמשדרגת את בקרת השיוט האדפטיבית בכמה צעדים חשובים. עוד מערכת שאאודי עומדת מאחוריה, היא מערכת Side Assist שמעניקה הגנה מלאה גם עבור גיחות לא מתוכננות מהצד (באמצעות חיישני רדאר שסורקים עד כ70 מ’). בנוסף, אין להתעלם ממערכת Pre Sense City וממערכת Pre Sense Front. גם פה רדאר בשילוב של מצלמה מעניק את תחושת הבטיחות הרצויה, כך שזוכים לזהות בזמן מעבר של הולכי רגל ורכבים, כאשר אין מדובר רק בהרתעה, אלא בהרבה יותר מכך. בעת הצורך המערכת נכנסת לפעולה – מובילה לעצירה בטוחה.

קידמה מבית אאודי - מולטימדיית MMI

אאודי ידועה כחברה שמשקיעה רבות בטכנולוגיה. מערכת המולטימדיה שלה ידועה כמוצלחת ביותר. מדובר במערכת שמבוססת על ממשק אינטואיטיבי למשתמש. מכאן שמשנת 2004 ניתן למצוא את ממשק המולטימדיה מבית אאודי בכל רכבי החברה. בין היתר המערכת כוללת מסך 7 אינץ’ וכונן DVD-ROM.

אאודי כחול לבן

שנים רבות אאודי כיכבה בראש טבלת המכירות בארץ. היא נחשבה כמותג יוקרתי, ואכן עד היום ניתן למצוא לא מעט אנשים אמידים שבוחרים בדגמי החברה, כולל ראשי מדינה. כמו כן, החברה הישראלית “צ’מפיון מוטורס” שבין היתר אחראית על ייבוא דגמי פולקסווגן, היא זו שמייבאת את דגמי אאודי ארצה.

קונספט מנצח מבית אאודי

חברת אאודי אחראית על לא מעט דגמי קונספט מוצלחים. בין היתר היא אחראית על אאודי אבוס קוואטרו (רכב ספורט קופה מרשים במיוחד), אאודי רוזמאייר (רכב על בעל הנעה כפולה), אאודי נובולארי קוואטרו (בסגנון גראן טוריסמו), אאודי שוטינג ברייק (רכב קומפקטי קופה האצ’בק), אאודי רודג’ט (5 דלתות האצ’בק) וכדומה.

נכון להיום - אאודי בכבישים

נכון להיום ניתן למצוא בכבישי הארץ לא מעט מדגמי אאודי:

 • סדרת A

יש אאודי A1 (סופר מיני), אאודי A3 (מכונית קומפקטית), אאודי A4 (משפחתית), אאודי A5 (גרסת קופה), אאודי A6 (רכב מנהלים יוקרתי), אאודי A7 (רכב מנהלים יוקרתי בעל עיצוב סדאן קופה) ואאודי A8 (רכב פאר מוביל).

 • סדרת Q

יש אאודיQ2 ֹ (קרוסאובר קומפקטי), אאודיQ3 ֹ (רכב פנאי קומפקטי), אאודי 4Q (רכב פנאי קומפקטי חשמלי), אאודי Q5 (רכב פנאי בינוני), אאודי Q7 (רכב פנאי גדול) ואאודי Q8 (רכב שטח בגרסת קופה).

 • דגמי ספורט

יש אאודי TT (רכב ספורט), אאודי R8 (רכב על) ויש אאודי R8 עם מנוע V10.

 • גרסאות נוספות

אין זה במקרה שמדובר בחברה כה ידועה ומוערכת, וזאת כי בין היתר היא משקיעה בייצור בלתי פוסק של דגמים, כך שאאודי מדייקת את הצרכים עבור שטח כמה שיותר נרחב מבחינת קהל יעד. כהוכחה לכך ניתן למצוא את סדרת הS. סדרת S מציגה דגמים ספורטיביים ומוכרים שמושתתים על דגמיA ו Q, רק שהפעם הם מתוחזקים בגזרת המנוע, ההספק והמתלים.

כמו כן, ישנה גרסת RS . גרסה זו גם כן מציגה דגמים ספורטיביים, אך יותר יוקרתיים ומתקדמים, ועל כן אין זה מפתיע שסדרת RS  חולקת את אותם המתלים ואת אותה טכנולוגיית הנעה, ממש כמו פורשה ולמבורגיני. עוד סדרה יוקרתית, היא סדרת “אי טרון”. מדובר בסדרה שמציגה לראווה גרסאות היברידיות. נכון להיום הגרסה באה לידי ביטוי רק בשני דגמים (Q7 וב A3), אך כאמור החברה התחייבה לעבור בהדרגה לייצור מאסיבי של רכבים חשמליים, כך ששני אלו רק הניצנים הראשוניים.

דגמי אאודי

אאודי A1 Sportback

אאודי A1 Sportback

הדור השני של אאודי A1 מגיע מאובזר בפלטפורמת MQB, עובדה שלוקחת את הרכב הטוב והמוכר והופכת אותו לרכב יותר גדול, מרווח ומעוצב, כך שבהחלט היה שווה לחכות. Audi A1 החדשה אומנם מגיעה מקטגוריית הסופר מיני, אך בזכות המנוע העוצמתי היא מובילה לביצועים מרהיבים שאינם מביישים מכוניות גדולות. אז אם חיפשתם מכונית קטנה ותוססת, מכונית שמציעה תחושת יוקרה וחיסכון בדלק, בהחלט מדובר בבחירה נבונה.

אאודי A3

אאודי A3

אם חשבתם שאתם מכירים את קטגוריית הקומפקט פרמיום מבית אאודי, אתם מוזמנים להכיר אותה מחדש – בגרסה הרבה יותר מרשימה שהגיעה אלינו ממש לאחרונה במרץ 2020. קבלו את הדור ה4 מבית Audi A3, רכב שמוכיח מחדש שחברת אאודי יודעת את העבודה, כאשר הפעם היא מביאה אלינו רכב קומפקטי יוקרתי שנחשב מרשים במיוחד.

אאודי-A4-FL

Audi A4

אחד מהרכבים היותר פופולאריים מגיע לאחר מתיחת פנים חדשה. קבלו את אאודי A4 החדשה, המכונית שממתגת את חברת אאודי כמובילה, כאשר מתיחת הפנים לוקחת את הדגם הטוב והמוכר ומשכילה להשאיר אותו עדכני. מכאן מי שאהב את הדגם הקודם, לא יתנגד לקבל אותו לצד רשימה ארוכה שמגיעה מתחום הבטיחות והאבזור הטכנולוגי. אז מה יש לנו כאן? מוזמנים ללחוץ על הגז ולצאת לסיור ברכב שרבים מדברים עליו רק טובות.

Audi-A5-Coupe

Audi A5 Coupe

לאחר שעברו כ 9 שנים מאז ש Audi A5 Coupe נחתה הארץ, מגיעה הגרסה החדשה. מי שאוהב את רכבי אאודי ומי שאוהב את קטגוריית הספורט אלגנט, יימצא את Audi A5 Coupe כרכב מפתיע, עוצמתי, מרהיב וכוחני. רכב שמציג טכנולוגיה במיטבה, אחיזת כביש מעוררת השראה ובעיקר חוויה אחת גדולה.

אאודי Audi Q5

Audi Q5

חיכינו 4 שנים, אבל בסוף זה קרה. אאודיQ5  הגיעה עם הגרסה החדשה שמציגה מתיחת פנים מרשימה, לצד עיצוב ספורטיבי, טכנולוגיה הרבה יותר מרשימה ורשימת אבזור הרבה יותר ארוכה. הגיע הזמן להכיר מקרוב את רשימת המנועים המעודכנים מבית אאודיQ5  וכל מה שמסביב – כל מה שהופך את אאודיQ5   לרכב כביש שטח שבהחלט שווה בחינה מעמיקה.

אאודי A6

אאודי A6

Audi A6 לוקחת את רשימת הדרישות המלאה מרכב מנהלים והופכת אותה לברת ביצוע. מדובר בשילוב מושכל של ביצועים, נוחות, בטיחות ואלגנטיות – שילוב שמעביר בקלילות הילוך, ולו באמצעות טכנולוגיה שנמצאת במיטבה.

אאודי A7

אאודי A7

רכב יוקרתי, מרשים, גדול, מתקדם ומרווח שמציע חוויה מדהימה על הכביש.

אאודי A8

אאודי A8

כאשר אאודי לוקחת את ספינת הדגל שלה ומחליטה לערוך שדרוגים, פוגשים טכנולוגיה במיטבה לצד חווית נהיגה חדשה.

Audi Q8

אאודי Q8

מחפשים רכב פנאי שטח שמסתיר נשמה של רכב ספורט עוצמתי (מגובה בגוף הנכון)? הכירו את אאודי !Q8

Audi R8

אאודי R8

אם חשבתם שהדור הקודם היה מדהים, מהיר, מעוצב ודינאמי, חכו להכיר מה הגרסה החדשה יודעת להציע. Audi R8 לוקח את רכב הספורט הידוע מבית אאודי והופך אותו להרבה יותר קיצוני ומסעיר. ברגע שתיכנסו מאחורי ההגה ותסחטו את הדוושה, תבינו במה מדובר – כל מילה מיותרת.

Audi Q3

אאודי Q3

מחפשים רכב פנאי? קבלו את Audi Q3! מדובר ברכב פנאי יוקרתי שמביא את הקידמה לחזית הבמה.

אאודי e-tron

אאודי e-tron

חברת אאודי מביאה לנו את רכב שמראש תוכנן לנסוע כחשמלי, ובו זמנית היא אינה מוותרת על רמה גבוהה לצד יוקרה מפנקת. רכב שקט וחכם שיודע את העבודה.

אאודי Q7

אאודי Q7

הדור השני של Q7 עונה על כל הציפיות ואף יותר. הוא מציע גרסה הרבה יותר קלה, מערכת מתלים הרבה יותר מרשימה, אחיזה מלאה בשטח והעברת כוח משמעותית – תחזיקו חזק!

Audi Q2

אאודי Q2

יש סיבה טובה ש Audi Q2 מזוהה עם העיצוב של SUV. היא אידאלית למשפחה וידועה באיכות שלא יודעת פשרות, מכאן שאם חיפשם רכב אורבני משפחתי, רכב שיודע להסתדר עם תנועה ועם חנייה צפופה, הרי שאתם עומדים מול אופציה מובילה.

Audi-TT

אאודי TT

Audi TT מציגה 4 דגמים מובחרים שכולם סובבים סביב רכב קופה ספורטיבי שמוכיח את עצמו בעיקולים ובכבישים המהירים. מדובר בסיפור של 3 דורות שאט אט התקדמו לכדי טכנולוגיה מרשימה. מדובר בעיצוב ששמר על ייחודיות ועל ביצועים שהצליחו להיות אפילו יותר ממעולים. מוזמנים לערוך היכרות ראשונית עם Audi TT!

אנחנו כאן בשבילך חייג אלינו עוד היום

לפרטים נוספים אודות רכב זה אשמח שתחזרו אליי

   אנא המתן...

   חפש את הרכב הבא שלך

   עד:
   -

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא ועניין השאירו פרטים ונחזור אליכם

     השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

     אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

     סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
     סניף חיפה ההסתדרות 104
     סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
     סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון

     צ'אט עם נציג
     כאן יוטמע iFrame של צ'אט
     כתוב הודעה לשירות הלקוחות

      נשמח לעזור בכל נושא ועניין

      חייגו אליי

       השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

       סניפים

       אנחנו קרובים אלייך יותר מאי פעם!

       סניף בני ברק רחוב הלח”י 24 א.ת. בני ברק
       סניף חיפה ההסתדרות 104
       סניף ירושלים יד חרוצים 17 א.ת תלפיות
       סניף ראשון לציון המדע 1 ,פלמחים ראשון לציון